OPIEKA DOMOWA

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu

OPIEKA DOMOWA

Komu pomagamy?

Do hospicjum domowego kwalifikują się osoby:
z postępującą chorobą nowotworową wymagające stałej opieki pielęgniarskiej, nieuleczalnie chore, niesamodzielne z powodu postępującej choroby, starsze niewychodzące z domu, inne z rozpoznanymi chorobami wg kwalifikacji NFZ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.X. 2013 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej (Dz. U. 2013 poz. 1347). Naszym pacjentom oferujemy bezpłatnie wypożyczenie potrzebnego sprzętu medycznego i pomocniczego (łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie, chodziki, baseny itp.)

Profesjonalna opieka

Opiekę nad pacjentem sprawuje profesjonalny zespół ludzi (lekarz, pielęgniarka, wolontariusz, w razie chęci i potrzeby rehabilitant, psycholog, kapelan).

- skierowanie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego,

- kserokopia dokumentacji medycznej,

- dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne pacjenta (karta NFZ),

- legitymacja emeryta/rencisty (jeśli pacjent posiada),

- pisemna zgoda pacjenta lub opiekuna na objęcie opieką paliatywną.